جراحی تومور ران

جراحی ران؛ این بیمار رو هر وقت عکساشو میبینم حس خوبی بهم دست میده که تونستم امید و شادی رو به خودش و خانوادش برگردونم. یه دختر ۱۹ ساله که ۶ سال پیش تومور بدخیم از نوع استئوسارکوم در استخوان ساق پای راست داشت و توسط یکی از همکاران تحت جراحی قرار گرفت و قسمت بالایی استخوان درشت نی ساق برداشته شد و استخوان الوگرافت که از جسد برداشته میشه براش کار گذاشته شده بود.

پس از شیمی درمانی و درمان های تکمیلی متاسفانه بعد از ۵ سال بیماری در ناحیه استخوان ران همون سمت عود کرد و باعث شکستگی شد. همکاران دیگه فقط قطع عضو از ناحیه لگن رو چاره کار میدونستن.

جراحی ران

با توجه به اینکه بیمار و خانوادش شدیدا مخالف با قطع عضو بودند پس از شیمی درمانی سعی کردم تومور رو با حفظ اندام خارج کنم. به جرات میتونم بگم یکی از سختترین عملهایی بود که تو عمرم انجام دادم.

می بایست استخوان پیوندی عمل قبل رو هم خارج میکردم و کل ران و نیمه بالایی ساق رو با پروتز جایگزین میکردم! هزینه پروتز بیمار خیلی زیاد بود که خوشبختانه موسسه محک اونو تقبل کرد!

همینجا از تمام مسوولین این موسسه تشکر میکنم. وقتی عمل تموم شد و بیمار بعد عمل پاشو تکون داد و بدون آسیب هیچ عصب و شریانی تومور کامل خارج شد تمام خستگیم در رفت!

شما می توانید با مراجعه به بخش های زیر از آخرین مقالات علمی، فیلم های جراحی و تصاویر بیماران در رابطه با نحوه انجام عمل، مراقبت های بعد و قبل از آن اطلاعات کافی را کسب نمایید. توجه نمایید که دکتر فرشاد ابوالقاسم زاده اولین فوق تخصص تومورهای عضلانی و استخوانی در کشور می باشند.